۲۹ اسفند ۱۳۹۶ - ۰۹:۱۰

فرمانده سپاه کلات:
فرمانده سپاه کلات با این عنوان که دستگیری از مستمندان و انفاق به نیازمندان از زیباترین خصلت های نیکوی مؤمنان است؛اظهارداشت: باید کلاتی های سراسر کشور با حضور خود برای سازندگی کلات تلاش کنند.

محمد شریف فرمانده سپاه کلات در گفتگو با کلات نادر گفت: «به تأسی از كمك‌های پنهانی امیرالمؤمنین(ع) ؛ امسال با همکاری آستان قدس رضوی در شهرستان کلات درایام عید بالغ بر۱۲۰ سبد کالا به ارزش ۱۸ میلیون تومان،تقدیم افراد آبرومند و نیازمند شده است.

 

فرمانده سپاه کلات بیان کرد: علاوه بر ۱۰۰۰ سبد کالایی که آستان قدس پس از سیل ۲۹ مرداد امسال فرستاده، ۵۰۰کیلو گوشت از محل نذورات این آستان و ۳۰ کارت هدیه ۱۰۰ هزار تومانی مخصوص دانش‌آموزان نیز به این خانواده‌ها کمک شده است.

 

وی افزود:نکته ی که وجود دارد این است که برخی خانواده ها به دلایل شرایط و ضوابط قانونی تحت پوشش هیچ نهادحمایتی از قبیل بهزیستی و یا کمیته امداد نیستند اما خانواده ای نیازمند و آبرومندند که برای حفظ آبروی این دوستان به صورت پنهانی و شبانه اقدام به توزیع این بسته های حمایتی کردیم.

 

 

شریف در ادامه با این عنوان که در روزهای اخیر با پیگیری دکتر شیران نماینده مردمی مشهدوکلات سهمیه های برای مددجویان بهزیستی و بیماران اختصاص یافت امیدواریم در سال آتی دیگر مسئولان استانی نیز در محرومیت زدایی همراه شوند.

 

 

فرمانده سپاه کلات با بیان اینکه بیشترین علت محرومیت مردم کلات به دلیل عدم وجود شغل پایدار در این شهرستان است ؛افزود: فرصتهای شغلی پایدار از قبیل کارخانه،شرکت و یا شهرک در کلات وجود ندارد و مردم بیشتر به کارهای فصلی می پردازند، که این باعث بالا رفتن درصد بیکاری در شش ماهه دوم سال میشود.

 

 

شریف در ادامه افزود: مردم کلات بیشتر از راه کشاورزی و دامداری و کارهای فصلی ارتزاق می‌کنند که خشکسالی های اخیر دامنگیر آنها شده است.

با سر کشی هایی که به منزل محرومین داشتیم متاسفانه محرومیت در بین خانواده‌ها بسیار بالا و خانه های فرسوده و دیگر مشکلات موج میزند که این افراد،مردم بسیار آبرومند و وفادار به نظام انقلاب اند ولی متاسفانه عدالت مدنظر حضرت آقا در شهرستان خیلی کم اجرا شده است.

 

فرمانده سپاه کلات گفت :برای از بین بردن و ریشه کن کردن محرومیت قصد داریم در سال ۹۷ مجمع خیرین شهرستان را راه اندازی کنیم و از تمام کلاتیهای که دوستار کلاتند و مقیم در شهرستان ها ودیگر نقاط کشورند  خواهشمندیم که در مجمع خیرین شرکت کنند و از راه دور هوای همشهریهای نیازمند خودشان را داشته باشند؛ مانند حاج حسین احمدنژاد خیر محترمی که تاکنون بالغ بر ۱۰۰ میلیون تومان در جهت ساخت منزل محرومین هزینه کرده اند.

 

 

شریف در پایان گفت: کلات را باید خود کلاتی ها بسازند

ما بر آنیم تا با کلاتی های مقیم و غیر مقیم در شهرستان و با همکاری مجمع خیرین بتوانیم در بخش اشتغال سرمایه گذاری کنیم .تا بیش از پیش محرومیتها را از کلات بزداییم.

 

تمام تلاش ما این بوده که در انتهای سال هیچ سرپرستی شرمنده خانواده اش نشود.

 

/انتهای پیام

برچسب‌ها, ,

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *