۲۷ فروردین ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۰

مدیر آموزش و پرورش شهرستان کلات خبر داد :

آموزش و پرورش شهرستان کلات موفق شد در فرآیند هدایت تحصیلی پایه نهم رتبه اول را از آن خود نماید.

به گزارش کلات نادر، مدیر آموزش و پرورش شهرستان کلات اظهار داشت؛ در سال تحصیلی جاری تعداد ۵۱۱دانش آموز در پایه نهم مقطع متوسطه اول مشغول به تحصیل اند. این تعداد دانش آموز با ضریب عملکرد ۱۰۰درصدی در فرایند هدایت تحصیلی موفق شدند رتبه اول در استان را از آن خود نمایند.

 

داریوش پایسته افزود: با تصویب سند تحول بنیادین آموزش و پرورش در سال۱۳۹۰ و پایه ریزی نظام آموزشی۳-۳-۶ فرآیند هدایت تحصیلی و انتخاب رشته از مقطع متوسطه دوم به مقطع متوسطه اول انتقال یافت. که یکی از مزایا و دستاوردهای نظام آموزشی جدید و به تبع آن انتقال فرآیند هدایت تحصیلی از مقطع متوسطه دوم به مقطع متوسطه اول؛ کمک به توزیع متوازن دانش آموزان در انتخاب رشته های تحصیلی، متناسب با استعداد، رغبت، نیازها و امکانات جامعه است.

 

وی خاطر نشان کرد: این رقابت(آزمون های هدایت تحصیلی) از مهمترین گام هایی است که سرنوشت و آینده تحصیلی و شغلی دانش آموزان را رقم می زند.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان کلات  این امر را متذکر نمود؛ همه دانش آموزان مقطع متوسطه اول استان در این فرآیند شرکت می کنند مناطق محرومی چون کلات با توجه به استعداد ها و تلاش خستگی ناپذیر همکاران و عدم وجود تجهیزات و امکانات مطلوب توانسته با پشت سر گذاشتن نواحی  ومناطق برخوردار  خود را در سطح بالا نشان دهد که جای توجه بیش‌تر مسئولان استان به شهرستان های موفق دارد.

 

کلات خطه زر نهانی است که می تواند در اوج و سرآمد باشد.

 

انتهای پیام/

برچسب‌ها,

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *