۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۹

یادداشت
ناهماهنگی های مدیریتی شهرستان اوج آسیب برای تحکیم بنیادی کلات/نباید مردم چوب بی تفاوتی و ناهماهنگی مدیران را بخورند.

سومین هفته فرهنگی شهرستان کلات که در جهت توجه به سرمایه های بومی و گسترش شادی و نشاط در بین مردم در چندین روستا و شهر کلات در حال آغاز به کار است؛ هرساله با رویکرد نشاط و رفاه اجتماعی و همچنین شناساندن جاذبه های گردشگری و توانمندی های بومی هر منطقه فعالیت خود را آغاز میکند.

یکی از ویژگی‌های مثبت این چنین برنامه‌ها می‌توان به ایجاد نوعی حرکت گروهی و مردمی در راستای معرفی توانمندی‌های بومی منطقه اشاره کرد گرچه در این میان جای وحدت مسئولین بخاطر عدم مدیریت منابع اداری در شهرستان خالی است.

اما جدای از همه موضوعات مهم ترین موضوعی که می تواند با توجه به نزدیک شدن به این هفته بیشتر مورد توجه باشد که چون سال گذشته نگرانی ها را در میان آحاد مردم ایجاد کند؛ پیشگیری از کنسل شدن هربرنامه بخاطر عدم مجوزات است که سال گذشته با فراخوانی های انجام شده یک برنامه در کلات، متاسفانه هیچگونه مجوزی نداشت و در نهایت بخاطر عدم معرفی متولی و برای پیشگیری از حاشیه های ایجاد شده کنسل گردید.

در اینجا جای بسی سوال است به رغم تلاش ها و برنامه ریزی های اجرا شده آنهم توسط مردم خونگرم و مهمان نواز شهرستان؛ مسئولین متولی چرا اقدام به تهیه مجوزات برای  برنامه های این هفته پیش از اجرای آن ندارند؟

امیدواریم امسال مسئولین محترم اجرای برنامه هفته فرهنگی کلات در صدد دریافت مجوزات باشند تا مانند سال گذشته شاهد کنسل شدن برنامه نباشیم و هر برنامه متولی خودش را داشته باشد که کی بود کی بود نشود؟ و در نهایت فرصت را برای بهره برداری گروهی از افراد که به دنبال فرصتی برای جبران کاستی های مردمی هستند نباشد.

آیا می توان گفت عدم دریافت مجوزها برای فرار از بار مسئولیت است؟

امیدواریم این فعالیت فرهنگی و جهادی بدنبال ایجاد زمینه های مناسب برای شادی ماندگار در بین عموم مردم باشند و با ایجاد زیر ساختهای مناسب  و معرفی توانمندیهای شهرستان کلات هدف اصلی (جذب گردشگر و تقویت صنعت گردشگری) این برنامه ها دنبال شود و تنها معطوف به مدت کوتاه هفته فرهنگی نباشد.

 

البته کاش پیگیری هایی منوط به جبران خسارت کشاورزان سیل زده دهستان هزارمسجد انجام می گرفت تا آنها نیز با شادی درونی در این برنامه سهیم بودند.

 

انتهای پیام/

برچسب‌ها,

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *