۲۶ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۳

کلات نادر گزارش میدهد:
روستای بابا فرجی از توابع شهرستان کلات نادر درخراسان رضوی از نبود آب لوله کشی و کمبود آب رنج می برد.

به گزارش کلات نادر، روستای بابا فرجی با جمعیتی بالغ‌بر۶۰خانوار در فاصله ۲۵کیلومتری جنوب شهرستان کلات واقع‌شده است

روستای بابا فرجی از توابع شهرستان کلات نادر از نبود آب لوله کشی و کمبود آب رنج می برد. عدم لوله کشی آب آشامیدنی ، زندگی در این روستا را دشوار کرده است و ساکنان این روستا ی۶۰ خانواری برای تامین آب مورد نیاز برای آشامیدن و یا موارد بهداشتی با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می کنند ، هر چند برای لوله کشی آب در روستای بابافرجی اقدام شده است اما از آبرسانی به این روستا خبری نیست.

ناصری دهیار روستای بابا فرجی از پیگیری ها و رایزنی های دکترشیران نماینده مشهد و کلات برای تسریع در روند آبرسانی خبرداد و گفت: در پیگیریها و مکاتباتی که  با سازمان آب روستایی و بخشداری کلات داشته ایم بیشتر کارهای اداری و نامه نگاری ها انجام شده است. ومشکل اصلی عدم لوله کشی، تامین هزینه این پروژه است و نبود پیمانکار جهت اجرای پروژه آبرسانی به روستای بابافرجی.

 

فقدان آب شرب سالم سبب شده زنان و کودکان این روستا بخش زیادی از وقت خود را برای تامین آب صرف کنند و کودکان الفبای آب را با درد و رنج بیاموزند و حال باید دید مسئولان مربوطه  برای کمک به تداوم جریان زندگی و تولید در این روستا چه تدبیری دارند.

 

 

اهالی روستا آب آشامیدنی  خود را از یک چشمه و تانکرهای سیار تأمین می‌کنند.

 

 

هم اکنون فقدان آب آشامیدنی از جمله دغدغه‌های اهالی این روستا بوده که انتظار دارند مسئولان و متولیان امر برای برطرف کردن این مشکلات به عنوان ابتدائی‌ترین خدمات برای هر ایرانی در کمترین زمان ممکن اقدام کنند.

/انتهای پیام

 

برچسب‌ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *