۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۰

هفته فرهنگی
نشست کتابخوان ویژه در سومین روز از هفته فرهنگی شهرستان کلات نادر برگزار شد.

به گزارش کلات نادر؛ سومین نشست کتابخوان کتابخانه علامه جعفری ساعت ۱۰صبح دوشنبه  در محل سالن آمفی تئاتر اداره  فرهنگ و ارشاد برگزار گردید.

 

مدیر کل کتابخانه های عمومی استان خراسان رضوی، حجت الاسلام و المسلمین سبزیان در این مراسم بیان داشتند: یکی از برنامه‌هایی که به جد به دنبال آن هستیم اختصاص بخش کتاب کودک هست تا بتوانیم کودکان رو با کتاب دوست و انس دهیم اگه برنامه های فرهنگی برای کودکان داشته باشیم میتوانیم شاهد چهره‌های فرهنگی سرشناس کلاتی در آینده باشیم.

 

اگر نسل آینده کتابخوان نباشد به جای رشد قربانی بسیاری از فجایع خواهد شد

 

حجت الاسلام و المسلمین سبزیان عنوان داشت : بچه های ما زمانی مفید و تاثیرگذار خواهند بود که ما از دوران خردسالی برای فرهنگشان ، مهارت آموزی و دانششان با بهره گیری از فضای خوب کتابخانه برای آنها سرمایه‌گذاری کنیم.

 

یکی از برکات کتابخوانی ، کاهش آسیب های اجتماعی و مشکلاتی از قبیل: طلاق ، مشکلات خانوادگی ودیگر مسائل زندگی روزمره است. و اگر مادر خانواده اهل مطالعه و کسب اطلاعات باشد  بسیاری از مشکلات حل خواهد شد.

 

 

فرماندار شهرستان کلات نیز در این نشست عنوان داشتند: هرچند معدل سطح کتابخانه های شهرستان کلات نسبت به شهرستان‌های دیگر در وضعیت نسبتاً مطلوبی است اما همچنان نیاز به کتاب و کتابخوانی رو به فزونی است .

 

موسوی تبارادامه داد: امیدواریم با برگزاری این نشست های  کتاب‌خوانی و سفرمدیر کل کتابخانه های عمومی استان خراسان رضوی، حجت الاسلام و المسلمین سبزیان تحولی در وضعیت کتابخوانی شهرستان کلات اتفاق بیفتد.

و در پایان با اشاره به سال حمایت از کالای داخلی  به معرفی کتاب مشاغل نو پرداختند که مجموعه ای از مشاغل و حرفه های درآمد زا که با توجه به توانایی های هر فرد است، پرداخت

 

در ادامه برنامه نویسنده جوان کلاتی مهندس علی قادری گرو به معرفی کتاب خود “زراعت گیاه دارویی بالنگو”پرداخت .سپس معرفی کتاب دیوان ساقی کلاتی توسط خانم سوگل آراسته ایدلیکی و کتاب  دیده و دل و دست توسط خانم اکرم رضایی آقداش معرفی گردید.

 

انتهای پیام/

برچسب‌ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *