۲۸ بهمن ۱۳۹۶ - ۰۷:۱۹

امام جمعه کلات:

جوانان باید فاطمه(س) رابشناسند،اگر زندگی حضرت فاطمه (س)در بین مردم تبیین شود والله زندگی ها آرمانی خواهد شد.

به گزارش کلات نادر؛ حجت‌الاسلام والمسلمین محمد صاحبی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه که در مصلی صاحب الزمان برگزار شد ضمن سفارش نمازگزاران به تقوا و عبادت الهی و تسلیت ایام سوگواری زهرای مرضیه (س) اظهار داشت:

ما اگر می خواهیم سبک زندگیمان سبک زندگی دینی باشد؛۱-باید قرآن مطالعه کنیم ۲-سیره اهل بیت عصمت وطهارت را باید مطالعه کنیم. قرآن و اهل بیت هم نذیرند و هم مبشرند؛هم میترساند و هم بشارت میدهد.

امام جمعه کلات ادامه داد: حلقه مفقوده همه جوانان و مردم سعادت است. بهترین راهنما قرآن است،انسان تا زنده است قرآن و دستورات قرآن را بکار ببرد به سعادت و خوشبختی خواهد رسید.

وی افزود: اگر گفتار ما قرآنی شود در جامعه دیگر تهمت نیست توهین نیست چرا که گفتار قرآنی شده است.

حجت الاسلام صاحبی ادامه داد:اگر اقتصاد ما اقتصاد قرآنی شود دیگر در بانکها ربا نیست.رشوه و کلاهبرداری نیست و علت تمام این کلاهبرداری ها و رباها این است که اقتصاد ما اقتصاد قرآنی نیست.

امام جمعه کلات با اشاره به ایام فاطمیه تاکید کرد: احیای فاطمیه احیای اسلام است احیای حقیقت هاست.

وی گفت:امروزه دشمن از دو بعد و نقطه به جوانان هجوم آورده است۱-با ایجاد شبهات و ۲-با شهوات  آنقدر شبه ایجاد کرده اند تا اعتقاداتشان بهم بریزد و جوان جایگاه حضرت زهرا(س) را نداند کجا ست و نداند که حضرت مهدی(عج) فرمودند:اگر من مهدی، من بقیه الله قرار بر انتخاب یک الگو در زندگیم باشم آن مادرم فاطمه زهرا(س) است.

حجت الاسلام صاحبی گفت :‍ دشمن می خواست راهپیمایی ۲۲ بهمن رو منحرف کند و به نفع خودش استفاده کند. ولی درآیت وآگاهی رهبر معظم انقلاب که فرمودند راهپیمایی امسال تماشایی خواهد بود و حضور گسترده مردم همیشه در صحنه ایران از جمله مردم مومن کلات پاسخ کوبنده ای بود برای دشمنان نظام جمهوری اسلامی ایران.

وی ادامه داد: همه باید بدانند مردم به عشق انقلاب، نظام، شهدا، رهبری و ولایت آمدند و با هیچ کدام از اینها مشکل ندارند همانطور که اول انقلاب برای این نظام و انقلاب خون دادند و می دهند.

امام جمعه کلات در پایان با اشاره به سخنان رئیس جمهور در مورد برگزاری رفراندوم گفت: بهترین رفراندوم ؛همین مردمی هستند که در روز ۲۲بهمن در دورترین روستاها شعار مرگ بر آمریکا شعار دادند و حمایت و پیروی خود را از رهبری و ولایت بیان داشتند.

/انتهای پیام

برچسب‌ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *