۶ اسفند ۱۳۹۶ - ۰۹:۵۱

رئیس میراث ،صنایع دستی و گردشگری کلات خبرداد:
رییس میراث ،صنایع دستی و گردشگری کلات گفت:در راستای حمایت از تولیدات و محصولات محلی سه نمایشگاه صنایع دستی و سوغات در سطح شهرستان کلات برگزار میشود.

شعبانعلی فرهمند درگفت وگو با کلات نادراظهار داشت: با نزدیکتر شدن به ایام نوروز ۹۷ و حضور گردشگران در سطح شهرستان در راستای حمایت از تولیدات و محصولات محلی  در حال برنامه ریزی جهت برپایی سه نمایشگاه صنایع دستی و سوغات شهرستان کلات میباشیم.

 

 

رییس میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری کلات ادامه داد:در این نمایشگاه ها، صنایع دستی و همچنین سوغات ویژه شهرستان کلات برای مسافران نوروزی در معرض فروش و به نمایش گذاشته می شود.

 

وی افزود: این سه نمایشگاه با۷ غرفه در کاخ خورشید ، مسجد کبود گنبد و شهر زاوین  می باشند که تمامی محصولات ارائه شده در این غرفه ها ازصنایع دستی تولیدات هنرمندان درسطح شهرستان و محصولات باغی،زراعی،کشاورزی ودیگر تولیدات کلات می باشد .

 

 

رئیس میراث فرهنگی کلات گفت: با برنامه ریزی های صورت گرفته و همکاری بخش خصوصی این سه نمایشگاه دایمی خواهند بود و ایجاد بازارچه و فروشگاههای صنایع دستی  در روستاهای گردشگر پذیر بابا رمضان و لائین نیز با همکاری دهیاری محترم وشوراهای اسلامی  در حال پیگیری است .

 

فرهمند با اشاره به اینکه در جهت معرفی جاذبه های گردشگری و صنایع دستی شهرستان سال جاری در نمایشگاه صنایع دستی بین المللی مشهد شرکت نموده ایم افزود: برای معرفی شهرستان درقالب بروشور، بنر واقلام تبلیغاتی به مسافران، برپایی نمایشگاه معرفی جاذبه های تاریخی و طبیعی  شهرستان در محل کاخ خورشید  ، آماده سازی بناهای تاریخی جهت بازدید گردشگران اقدام نموده ایم.

 

 

رییس اداره میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری افزود:۳۴ اثر تاریخی در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است و۲۰اثر دیگر در شرف ثبت ملی خواهد بود

 

وی در پایان بیان داشت:سه منطقه نمونه گردشگری قره سو،ارتکند و شهر کلات و دو روستای هدف گردشگری بابا رمضان و آبگرم و نه روستای دیگر از منطقه دارای جذبه گردشگری(ایدلیک،چرم کهنه،سینی کهنه،چهار راه،سد زاوین و ….)شهرستان هستند.

تهیه و تنظیم:غلامی

 

انتهای پیام /

برچسب‌ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *