۴ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۷:۳۵

نمازجمعه

امام جمعه کلات: لقمه حرام زندگی انسان را آتش میزند و نسل را ازبین میبرد،چرا که لقمه حرام مانع تربیت انسان و نسل صالح میشود.

به گزارش کلات نادر؛ حجت‌الاسلام والمسلمین محمد صاحبی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه که در مصلی صاحب الزمان کلات برگزار شد ؛ از حضور پرشکوه مردم ولایی شهرستان کلات در مراسم ایام شهادت حضرت زهرا(س) تشکر کرد وبه بیان  روایاتی از ائمه معصومین که مال حرام رشد و برکت ندارد پرداخت و اگر برحسب ظاهر نیز فزونی داشته باشد برکت ندارد. و به احادیث و روایاتی پیرامون تاثیر لقمه حرام در زندگی و وجود انسان اشاره نمودند.

 

حجت الاسلام صاحبی با اشاره به روایتی از امام صادق(ع) در باب لقمه حرام که فرمودند:از یک لقمه حرام گذشتن از ۱۰۰۰رکعت نماز مستحبی بالاتر است ؛ادامه داد : با خدا معامله کنید؛چرا که لقمه حرام زندگی را آتش میزند و نسل را ازبین میبرد،چرا که لقمه حرام مانع تربیت میشود.

 

وی گفت: در نظام جمهوری اسلامی ایران انواع فرق و ادیان(مسیحی، زرتشتی، شیعه،سنی و….) در کنار هم با مسالمت و آرامی زندگی میکنند.

 

 

امام جمعه کلات افزود:اما در سالهای اخیر فرقه های نوظهور که از کشورهای بیگانه تغذیه و باعث اغتشاش و اخلال در امنیت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران میشوند

 

حجت الاسلام صاحبی با اشاره به اتفاقات اخیر و حادثه روزیکشنبه خیابان پاسداران تهران و اقدام وحشیانه این ارازل و اوباش اظهار کرد: اقدامات ضد امنیت و اغتشاشگرانه این افراد باعث شهادت مدافعان امنیت کشور شد.

 

وی ادامه داد :ما از نیروهای امنیتی و قضایی میخواهیم که با تمام این ارازل و اوباش با هر فرقه سیاسی و دینی مقتدرانه برخورد کنند و سرکردهای این فرق باید موضع خودشان را اعلام نمایند .

 

امام جمعه کلات درپایان خاطر نشان کرد: مردم کلات در آینده شاهد بستن هیچ چاهی نخواهند بود . ما بحمدالله در کلات چاه غیر مجاز نداریم بجزء چند چاله آبهای سطحی و برای جلوگیری از مهاجرت شهروندان باید با ایجاد اشتغال و تقویت مردم از آنها حمایت کنیم.

/انتهای پیام

برچسب‌ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *