۲۸ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۸

جمعه سیاه کلات ؛
بیش از هفت ماه از سیل سهمگین 20 مرداد کلات سپری شده و سال 96 رو به پایان است اما هنوز برخی زخم های ناشی از سیل مانده بر تن نحیف کشاورزان شهرستان کلات التیام نیافته است به بیان دیگر کشاورزان سرزمین تاریخ و طبیعت شب عید شرمنده اعضای خانواده خود هستند.

 

همه واقفیم که فرماندار، امام جمعه  و رئیس جهاد کشاورزی شهرستان ، استاندار و رئیس جهاد کشاورزی استان ،نمایندگان مجلس ، رسانه ها ، قوه قضاییه استان  حتی وزیر کشور و وزیر جهاد کشاورزی در این مدت تمام مساعی خود را به کار گرفته اند که آلام مردم سیلزده کاهش یابد و متعاقب آن هیئت وزیران در جلسه ۹۶ / ۸ / ۱۰ تصویب کرد که مبلغ بیش از ۱۹ میلیارد ریال برای جبران خسارات و بازسازی واحد های مسکونی خسارت دیده و مبلغ بیش از ۳۱ میلیارد ریال تسهیلات ارزان قیمت به مناطق روستایی استان خراسان رضوی (از جمله کلات ) اختصاص پیدا کند اما در کنار این اقدامات خوب انجام شده از طرف دولت در حق مردم سیلزده شهرستان کلات هنوز جای اجرای ماده ۳۳ تبصره( خ) قانون ۵ ساله در خصوص وام های کشاورزی خالی است و آن بخشودگی سود و کارمزد و جریمه وام های دریافتی کشاورزان و امهال اصل وام آنان به مدت سه سال.

انتظار کشاورزان شهرستان این بوده که بخشنامه امهال وام ها مطابق ماده ۳۳ تبصره (خ) قانون ۵ ساله تا قبل از پایان اسفند به بانک های ذیربط ارسال گردد . در این روزهای منتهی به سال ۹۷ کشاورزان وام گیرنده کلات چشم به راه رسیدن این بخشنامه مسرت بخش به بانک ها هستند تا در آستانه نوروز باستانی ۹۷ زندگی شان حال و هوای بهاری به خود بگیرد .

بخشودگی سود و کارمزد و جریمه وام های کشاورزی و امهال اصل وام به مدت سه سال؛ بهترین عیدی است که دولت تدبیر و امید می تواند به کشاورزان خسارت دیده کلات بدهد و آنها را برای کار و تلاش بیشتر در سال جدید امیدوار نماید.

 

به قلم:علی محمد توکلی

/انتهای پیام

برچسب‌ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *