۵ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۴:۲۴

خطیب جمعه کلات در نماز جمعه این هفته مطرح کرد:
امام‌جمعه کلات بابیان اینکه اقدام و عمل دولت بهترین تدبیر برای انتخابات 96است نه مشغول شدن به فعالیت‌های انتخاباتی است،اظهار داشت: انتقاد سازنده سبب رشد و سازندگی است.

به گزارش کلات نادر، حجت‌الاسلام صاحبی امام‌جمعه کلات در نماز جمعه این هفته که در مصلای صاحب‌الزمان برگزار شد، اظهار داشت: ولایی بودن و پایبند بر اعتقادات شهید رجائی نشان داد که ذوب در ولایت بود بطوریکه وی تابع ولی‌فقیه در تمام ادوار بود.

وی تصریح کرد: باید ولایت را نائب امام زمان(عج) در زمان غیبت کبری برای حقوق جامعه اسلامی بدانیم.

خطیب جمعه کلات با این عنوان که باید با برنامه‌ریزی و همت در یک سال تلاش خود را برای رفع گرفتاری مشکلات جامعه و اشتغال‌زایی برنامه‌ریزی کند،عنوان داشت: اقدام و عمل دولت بهترین تدبیر برای انتخابات ۹۶است نه مشغول شدن به فعالیت‌های انتخاباتی.

حجت‌الاسلام صاحبی انتقاد سازنده را سبب رشد و سازندگی دانست و گفت: باید در انتقادات خود مرزها را رعایت کرد و راهکارهای منصفانه ارائه داد.

وی با تأکید بر بخش‌های کشاورزی و صنعت ابراز کرد:باید تسهیلات باید در خدمت تولید داخلی برای رشد اقتصاد کشور قرار گیردو محصولات صادراتی را باید حمایت کنیم چراکه خودکفایی و ارزآوری را در پی دارد.

خطیب جمعه کلات با بیان اینکه مدیران باید خود را در راستای خدمتگزاری وقف نظام و انقلاب کنند،عنوان داشت:در هر شهرستان باید مدیران به روستاها توجه کنند و به طبقه‌های پایین نگاه ویژه کنند تا روستاها خالی سکنه نشود.

امام‌جمعه کلات در ادامه با این عنوان که یک انسان مریض و علیل نمی‌تواند در مراسمات شرکت کند  و اسلام بر وعده‌های عبادی روزانه تاکید کرده است،عنوان داشت: همه امور همچون زیارت و خوردن و….آدابی دارد.

وی با اشاره به رزاق بودن یکی از صفات خداوند گفت:اهمیت رزق و روزی تا جایی است که خداوند در قرآن بر زیتون و انجیر قسم یاد کرده است.

خطیب جمعه با این عنوان که خداوند بر اهل مسجد بر تعصی از دو نعمت امنیت و تغذیه منت می‌گذارد، اظهار داشت: کسی که بسیار استغفاره می‌کند انسان آرامی است.

امام‌جمعه کلات در پایان خاطرنشان کرد: یکی از تأثیرات لقمه حرام سنگدلی است گاهی می‌بینیم که کسانی می‌گویند قبلاً در مراسم سیدالشهدا اشک می‌ریختم ولی حالا نمی‌شود،این خود از تأثیرات لقمه حرام است.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *