۱۲ آذر ۱۳۹۵ - ۱۴:۴۳

در راستای روشن‌سازی برخی از مسئولین/رسول زیدانلو
"انی بعثت لاتمم مکارم الاخلاق "بارها این حدیث شریف پیامبر را شنیده ایم که هدف بعثت خود را احیای اخلاق و به کمال رساندن آن می دانست چرا که رکن اساسی هر جامعه ای اخلاق است و بس؛اگر اخلاق نباشد چه بسا جامعه به سوی بسیار نامهربانی ها و کینه توزی ها خواهد رفت و این بسیار ناپسندیده است.

به گزارش کلات نادر:این روزها در سطح رسانه ها ی صوتی و تصویری شاهد صحنه ها و خبرهای بسیاری از بد اخلاقی ها بوده ایم ،بد اخلاقی هایی که در بین مردم رخ نداده است بلکه در بین قشر خواص و نخبگان و به طور کلی برخی مسئولین رخ داده است.
این چند روز شاهد بوده ایم عده ای که خود را عالم دهر می دانند و تمامی مردم را دعوت به شنیدن سخنان حکیمانه(به زعم خود) خود می کنند،خود در گردابی متلاطم دچار شده اند و به هر سوی که می نگرند بد بین هستند و دست به تخریب شخصیتهایی می زنند که برخی در جایگاههایی منصوب هستند که از حساس ترین جایگاههای نظام می باشند ؛لذا از این شخص یا اشخاص باید پرسید آیا این نوع ادبیات و نامه نگاری شما آب در آسیاب دشمن ریختن نیست ؟ اگر خوابید، بیدار شوید و کمی در عالم واقعیت سیر و سلوک کنید و ببینید دشمن کدامین نقاط را با گرایی دقیق به آتشبار خود داده است و با هر ابزاری به انهدام این مراکز حساس ،عزم خود را جزم نموده است؛ آری جایگاههایی که از ستونهای نظام می باشند را مورد هدف قرار می دهند. کمی تامل کنید؛ آیا شما هم همین جایگاهها را هدف قرار نداده اید؟.آیا حکم برخی از اشخاصی که در این جایگاه خدمت می کنند را رهبری معظم انقلاب امضا ننموده و ابلاغ نفرموده اند؟،آیا بصیرت تان بسیار بالاتر از مقام عظمای ولایت می باشد که بارها و بارها برخی از این شخصیتهای عظیم معنوی را مورد اصابت ترکشهای الفاظ و کلمات ناپسند خود قرار داده اید.
امروز جنگ سیاسی شما بسیار عمیق شده است و معروف اخلاق در شخصیت تان گم گشته است. حقیقتا فقط هدف را می بینید و برای رسیدن به آن فرقی نمی کند چه جایگاههایی تخریب شوند و از شانه چه کسانی بالا بروید و آنها را زیر پاهایتان له کنید تا به آرمان پوچ خود برسید.
این روزها مردم جامعه شاهد این بوده اند که برخی از مسئولین کشور دررابطه با هم الفاظی را بکار برده اند که مردم شرمشان می آیداز بازگو نمودن آن و اینکه آیا این ها مسئولین اسلامی هستند؛ همان هایی که که به قرآن سوگند یاد کرده اند ولی انگار فراموش کرده اند قرآن این کتاب اخلاق فرموده است”وَ قُلْ لِعِبادی یَقُولُوا الَّتی هِیَ أَحْسَنُ إِنَّ الشَّیْطانَ یَنْزَغُ بَیْنَهُمْ إِنَّ الشَّیْطانَ کانَ للإِنْسانِ عَدُوًّا مُبینًا. (اسراء: ۵۳)
به بندگانم بگو سخنی بگویند که بهترین باشد؛ چرا که شیطان میان آنها فتنه و فساد می کند. همانا شیطان دشمن آشکار انسان است.
ودر آیاتی دیگر می فرماید: “وَ قُولُوا لِلنّاسِ حُسْنًا؛ با مردم به نیکی سخن بگویید”. (بقره: ۸۳)
“وَ قُولُوا قَوْلاً سَدیدًا؛ سخن استوار بگویید” (احزاب: ۷۰)
اما انگار اینان در بی ادبیاتی و کج خلقی گوی سبقت رااز هم ربوده اند و گذشت ازگنجینه لغات شان حذف شده است ؛این ، آن یکی را نجس می خواند و مرتد و داعشی و دیگری او را خر و گاو و … باید تاسف خورد به حال چنین افرادی ؛کسی که در شب رحلت پیام آور صلح و آرامش و کرامت دهندی اخلاق به عنوان سخنران در دانشگاههای کشور به سخنرانی می پردازد و عده ای را می خواهد با سیره پیامبر آشنا کند هنوز خود در مسیر قرار نگرفته ست و سیره پیامبر (ص)را در زندگی سیاسی خود ساری و جاری ننموده است.و خود را مسئول کشوری می داند که در پای پرچم آن چه خونهایی که ریخته است تا این پرچم افراشته بماند و به قیام ولی عصر(عج) آن عدالت خواه و عدالت گستر متصل گردد.
اما فرجام مطلب اینکه، شورای نگهبان به طور قطع باید در دوره های بعد اخلاق سیاسی را هم در پارامتر های رد یا تایید کاندیدا ها قرار دهد تا عده ای واقعا فکر نکنند که در کشورهای غربی به خصوص آمریکا مسئول هستندو در آنجا به رقابت و تنازع انتخاباتی می پردازند و نامزدهای انتخاباتی ،راحت می توانند هر گونه تهمت و افترا برای کسب رای به هم ببندند ، اینها باید بدانند اینجا ایران است؛ ایران اسلامی با تمدنی عظیم ،با قدمتی دیرین .

/ انتهای پیام

برچسب‌ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *