۱۱ فروردین ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۷

همزمان با ایام‌البیض
مسئول ستاد اعتکاف شهرستان کلات :امسال 7پایگاه اعتکاف در کلات و روستاهای اطراف درحال برگزاری مراسم معنوی اعتکاف در ایام البیض هستند.

 

دوباره اعتکاف… دوباره خودسوزی و خودسازی… دوباره زندگی… دوباره امسال نیز به رسم هرساله مراسم اعتکاف جان گرفت و زنان و مردانی زیادی؛ فارغ از تمام مشغله های زندگی بار و بنه را بستند و راهی مساجد شدند.

 

مسئول ستاد اعتکاف شهرستان کلات در گفتگو با خبرنگار کلات نادر اظهار داشت؛ ۷پایگاه اعتکاف در کلات و روستاهای اطراف درحال برگزاری مراسم معنوی اعتکاف در ایام البیض هستند.

داوری در ادامه بیان کرد:امسال در لایین ،زاوین و روستاهای قله زو،ایدلیک ،چنار،سررود و همچنین در مسجد جامع کلات مراسم معنوی اعتکاف در حال اجراست .

وی با بیان اینکه امسال حدود ۲۵۰نفر در این مراسم حضور دارند، افزود: سالهای گذشته افراد معتکف بیش از ۷۵۰نفر بودند و امسال به دلیل تقارن این ایام با تعطیلات نوروزی استقبال از مراسم اعتکاف ۷۵ درصد کاهش یافته است.

 

داوری ؛ اقامه نماز‌های پنج‌گانه به جماعت، دعا و مناجات، تشکیل حلقه‌های معرفتی، محفل انس با قرآن، مدیحه‌سرایی و عزاداری و …را بخشی از برنامه های اعتکاف در مساجد عنوان کرد.

/انتهای پیام

برچسب‌ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *