۱ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۰

بی تدبیری
با گذشت 6 ماه از سیل 29 مرداد که منجر به بروز خسارات زیادی به منازل و بخش کشاورزی شد، متأسفانه گامی برای کاهش التیام خسارت‌دیدگان برداشته نشده است.

به گزارش کلات نادر، شهرستان کلات با جمعیت ۴۰ هزار نفری و در فاصله ۱۵۰ مشهد مقدس با دارا بودن سبقه تاریخی و طبیعتی زیبا از ظرفیت و پتانسیل بالایی در حوزه گردشگری برخوردار است اما متأسفانه به دلیل بی‌توجهی مسئولان شهرستان به ویژه متولیان امر مورد غفلت قرار گرفته است.

 

با توجه به حضور  ۳ ساله فرماندار به عنوان عالی‌ترین مقام دولت انتظار می‌رود که ضمن توجه به فراهم کردن زیرساخت‌ها از طریق دستگاه‌های ذی‌ربط در راستای رفع مشکلات مردم گام‌های موثری بردارد.

 

اما متاسفانه با گذشت ۶ ماه از سیل ۲۹ مرداد که منجر به بروز خسارات زیادی به منازل و بخش کشاورزی شده است گامی برای کاهش التیام خسارت‌دیدگان برداشته نشده است.

 

با گذشت چهاردهه از پیروزی انقلاب اسلامی بسیاری از مناطق روستایی از نعمت آب و برق بهره‌مند شدند، اما هنوز روستاهایی در این شهرستان وجود دارد که با جمعیت بیش از ۸۰ خانوار تاکنون از نعمت برق و اب بی‌بهره هستند.

 

با توجه به این که بسیاری از نقاط روستایی در سراسر کشور از نعمت آسفالت برخوردارند اما مردم کلات همچنان از راه ارتباطی مناسب و استاندارد بی‌بهره‌اند.

 

همچنین با وجود ۵ رودخانه فصلی با دبی ۲۰ لیتر بر ثانیه که ۹ ماه از سال جاری است به دلیل عدم برنامه‌ریزی و توجه متولیان این میزان آب از مرز خارج می‌شود و باوجود زمین‌های حاصلخیز در منطقه، متأسفانه کشاورزی رونق چندانی ندارد.

 

انتهای پیام/

 

 

 

برچسب‌ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *